Previous
Next
VEFKLER & DUALAR
HIZLI MENÜ

La Mevcudadi İlallah...

Çakra Nedir ?

Çakra Nedir ?
         Aura
                            Çakra Sıralaması                                                             Aura 

İnsanın bedenini çevreleyen elekromanyetik alana aura denir. Çakralar aura üzerinde bulunan ve bir çark gibi dönen enerji girişleridir.

Kuyruk sokumundan tepemize kadar hepimizde 7 ana enerji merkezi vardır. Evrensel enerjiyi bu çakra girişlerinden bedenimize alırız. Çakralar bir huni gibi dönerek evrensel enerjiyi emerek bedenimize alırlar.

Enerji vücudumuzda sürekli akış halindedir. Önünde herhangi bir engel oluşursa -ki biz buna blokaj diyoruz tıkanır ve akamaz. Çakraların bulunduğu bölgelerdeki tıkanıklık o bölgede bulunan organları da kapsar ve organların hastalanmasına neden olabilir.

Eğer sağlam bir auranız varsa dışarıdan gelen etkilerden etkilenmeyiz. Ama eğer auramız zayıflamışsa negatif enerjilere daha açık hale geliriz. Ve hastalıklar önce aura bedende başlar.

 

Bu yüzden auranın güçlü olması sağlığımız için önemlidir.

Yaşamsal enerjimizi doğru kullanamadığımızda depresyon gibi belirtiler ortaya çıkar.

Eterik beden yeteri kadar enerji ile beslendiyse fazlasını vücuttan dışarı verir. Sağlıklı bir insanda bu 15- 20 cm genişliğindedir.

Bazı insanlar vardır ve onlara doğru çekiliriz. İşte auralarının parlaklığından olur bu.Hastalık ve yorgunluk durumlarında bu mesafe azalır.

Kişinin içinde bulunduğu ruh hali de bu katmanla ilgilidir ve yansır. Negatif insanlarda ise aura koyu renklerde bulunur.

Bir insanın yanında o kişiye dair aldığınız hislerin anlamı da budur (olumlu-olumsuz, huzur- huzursuzluk gibi) Onun enerji bedeninden yayılan frekans bilgi verir.

Çakralar Hakkında detaylı bilgi almak ve aroma terapi, fiziksel aktivite ile nasıl aktifleştireceğinizi öğrenmek için PDF dosyamızı burdan indirebilirsiniz. 

 
Çakralar ve Aroma Terapi