Ya Varsan Belkide Yoksan

Varlığının en büyük kanıtı nedir?


Peki ya var olma çalışması konusunda bu kadar uğraş varken, ya aslında yoksan?


Bunca zaman tüm dini veya din dışı araştırma ve bilgilerde varlığın kanıtları konusunda milyonlarca araştırma, binlerce makale ve arge çalışmaları yapıldı. Bilim adamlarından tutunda din adamlarına kadar,  araştırmacılardan tutunda evinin yolunu zor bulanlara kadar tüm insanlar belli bir nizam ve düzende bazende tek düze fikirler beyan etti ki bazılarının sizde farkındasınız aklı yoktu fikri vardı :)

Bu kadar bilgi birikimi tabi ki boş değildi. Elbette dolu dolu araştırmalar kesinlikler ve gerçeğe çok yakın bir teoriler silsilesi oluşturuldu.

Ya peki var sanılan biz aslında yoksak? 

Teknolojinin gelişmesi insanların bakış açısını genişletti. Varlığın gelişi güzel olmadığı ve bir sanatçının eseri olduğu konusunda benimde kabul ettiğim bir yaratılış gerçekliği ortaya çıkardı. Hatta şöyle bir söz tamda teknolojik gelişmenin insan üzerinde ki yaratılışın önemini kelimelere döktü;

"İnsan teleskopu buldu kainatta ne kadar küçük bir zerre olduğunu keşfetti. Mikroskopu bulduğunda ise ne kadar önemli ve sistematik bir mühendislik harikası olduğunu farketti"

Şimdi bu bağlamda vücudumuzda herşeyi bir yerden başka bir yere taşıyan kan hücrelerinden konuya girmek istiyorum. Hücreler kendini yenilediği ve görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirdiklerinde vücut sistemimiz harika bir şekilde çalışıyor. Sonrasında bazı bölgelerimizde hücreler yoldan çıkıyor ve çalışmayı bırakıyor. Burada fiziksel hastalıklar meydana gelmeye başlıyor. Peki sistemsel olarak çalışırken de, grev yapıp sisteme başkaldıran komünist bir hücre iken de bu hücrelerimizin bir bilinci mi var diye düşünmeden edemiyorum. Onlara çalışmasını ve çalışmamasını söyleyen veya bu kararı almalarına sebep olan bir iradeleri mi var ?

Tek başlarına bir birey veya varlık değiller. Onlara cansız diyemem fakat bir canlı olarak vasıf veya bir birey olma hakkı da veremem. Peki onlar var mı? Yada onlar yok mu ? Benden ayrılıp grevlerine devam ettiklerinde muhakkak gerçekten yok olucaklar. Benim enerji düzeyimin hepsi bir parçası. Ben koymadım onları oraya bir görev de vermedim ama benimle beraberler. Benden ayrıldıklarında ise yoklar. Ama ben varlığıma devam edicem. Onlarla veya onlarsız.

Çok basit değil mi cevap?

Benimle beraber varlar. Ben yoksam onlarda yok. Peki o hücrelerin bundan haberi var mı?

Şöyle sorayım o vakit sizin var olmanız için de bağlı olduğunuz bir varlık boyutu var mı? Yada yok mu? Sizin bir başka bir varlığa bağlı olduğunuz dan ve ancak onunla hayat bulduğunuzdan haberiniz var mı yok mu? Var olmanız için sadece siz bir gereksinimmisiniz? Siz varsanız herşey var mı yada siz yoksanız hiç bir şey yok mu?

Varlığınızın Yegane sebebi siz misiniz? Yada öyle olduğunuzu sanan bir hücremisiniz. Yaşam enerjiniz bağlı olduğunuz bir bedenden geliyor olabilir mi? Peki size o yaşam enerjisini bahşedene vefa borcunuz yok mu? Sizce de tüm hücrelerin haddini bilmesi gerekmiyor mu? Bulundukları bölgeleri virüs ve mikroplardan arındırıp sistemlerini korumaları ve bağışıklığı güçlendirmeli değiller mi?


Hücrelerin sonu virüs ve mikroplar insanların sonu şeytan ve şeytanlaşmış varlıklardır....

Size yaşam bahşeden ve sizi enerjisiyle hayat veren Tanrıya biraz da olsa borcunuz yok mu?

Varlık ve yokluk arasında kaybolmayın...

"Sizde bir güzellik olmasa yaratmazdı.
Değersiz olan taş ve toprak olarak kalırdı."

Telefon Whatsapp